NÁRODNÍ POUŤ DO ŘÍMA

01.09.2019

ŘKF Soběchleby s CK Awertravel Senicavás zvou na 

NÁRODNÍ POUŤ DO ŘÍMA k 30 výročí svatořečení Anežky Českéa dalších poutních míst Itálie

10. - 16. LISTOPADU 20191. 

den neděle 10. listopadu: v odpoledních hodinách odjezd autobusem ze Soběchleb a dalších míst. Noční přejezd do Itálie s povinnými zastávkami.

2. den: pondělí 11. listopadu: ráno příjezd do Orvieta. V místní katedrále se nachází Cappella del Corporale, s posvátnou relikvií z roku 1358. Na oltářním plátně - korporálu jsou vidět krvavé skvrny eucharistického zázraku, který dal původ svátku Božího Těla. Odjezd do Říma. V 15:00 hodin zahájení národní poutě mší sv. v bazilice Santa Maria Maggiore. Večerní prohlídka Říma. Večeře a nocleh.

3. den úterý: snídaně, metrem do Vatikánu, Oslavy 30. výročí kanonizace sv. Anežky České. V 10:00 česká mše sv. v bazilice Sv. Petra ve Vatikánu. Po ní pouť v bazilice. Pěší prohlídka významných římských náměstí a fontán, Kolosea, Římského fóra, Fóra Trajana a Kapitolu. Návrat do hotelu, večeře, nocleh.

4. den středa: snídaně, odjezd na Svatopetrském náměstí 9:30 na generální audienci. Přesun k Lateránu, basilika S. Croce a Scala Santa. V 15:00 v bazilice Sv. Janů v Lateránu. česká mše sv. na závěr národní pouti. Návštěva baziliky Sv. Klimenta, kde jsou uloženy ostatky sv. Cyrila. Odjezd na ubytování do Pescary na východní pobřeží. Večeře, nocleh.

5. den čtvrtek: snídaně, odjezd do San Giovanni Rotondo, působiště a hrob sv. P. Pia z Pietrelciny. Odpoledne pouť na horu sv. archanděla Michaela. Odjezd na ubytování. 

6. den pátek: snídaně, odjezd do Manopela, poutní svatyně Kristovy roušky z prázdného hrobu. Pokračování do Loreta. Návštěva domku Sv. Rodiny - Santa Casa, duchovní program. Odjezd do Bologne, procházka večerním městem. Nocleh.

7. den sobota: snídaně, odjezd do Padovy, návštěva basiliky sv. Antonína, mše sv. Odpoledne odjezd do ČR. Příjezd do Soběchleb kolem půlnoci.Cena: 9890,- Kč. zahrnuje: doprava lux bus, 5 x ubytování (4x hotelové ubytování se snídaní, 2 x v Říme 4* v blízkosti metra, 2 x hotel 3* v Pescara, 1 x hostel We Bologna), 2 x večeře v Římě, 2 x oběd (v San Giovanni Rotondo a v Loreto), duchovní doprovod, průvodce. Pojištění na cesty a pobyt zájemcům zajistíme. Doporučení: 80 - 100 eur na vstupy, metro a kapesné. Informace: tel: 731 621 105. Přihlášky na email: jose.brasero@seznam.cz. Po přihlášení budete vyzváni ke složení zálohy 3000,-Kč. na daný účet. V ceně není zahrnuto: městská taxa za 5 noclehů spolu 15,50 €, platí se na místě, cestovní lístky na metro /1 lístek 100 min. - 1,50 €, celodenní 7 €, vstupy do muzeí a památek.